Plany wolontariuszy z Rzeczodzielni Kościańskiej na 2021 rok

W powiecie kościańskim istnieje Stowarzyszenie Rzeczodzielnia Kościan. Można znaleźć ją na grupie Facebookowej: https://m.facebook.com/groups/250767969706075?group_view_referrer=search ,gdzie ludzie dzielą się zbędnymi rzeczami u siebie w domu i za darmo oddawają je innym.
Zajmują się oni:

 • pomocą potrzebującym,
 • pomocą podopiecznym Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Kościanie,
 • pomocą podopiecznym Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie,
 • wsparciem żywieniowym dla ubogich i bezdomnych,
 • wsparciem prawnym i psychologicznym,
 • wsparciem rodziców po stracie dziecka w okresie okołoporodowym i po porodzie.

W tym roku chcą:

 • uruchomić otwarty magazyn dostępny dla wszystkich już od 11 stycznia 2021r.,
 • otworzyć świetlicę dla dzieci i seniorów, gdzie będą mogły się spotykać bawić, uczyć, rozwijać,
 • uruchomić jadłodzielnie dla bezdomnych i ubogich,
 • uruchomić pomoc psychologiczną i prawną,
 • dotrzeć do szpitali w całej Polsce.

Teraz proszą o Państwa wsparcie, aby udało się spełnić wszystkie plany na ten rok. Zorganizowana jest zbiórka na zrzutce, która możecie znaleźć https://zrzutka.pl/rd9bw9
Pieniądze zostaną przeznaczone na opłaty za lokale, zakup potrzebnych środków chemicznych i żywieniowych, zakup materiałów do szycia, materiałów edukacyjnych do świetlicy i wiele wiele innych.

Od początku działalności współpracują z oddziałami ginekologiczno-położniczymi w całej Wielkopolsce m.in. Szpital Kliniczny UM w Poznaniu przy ul.Polna 33, dostarczają im szatki,rożki,czapeczki, pamiątki dla rodziców po stracie dziecka.

W grudniu 2020r dostarczyli do ubogich rodzin paczki żywnościowe, chemię gospodarstwa domowego, środki higieny osobistej, odzież. Wszystko co niezbędne do życia.
W okresie świątecznym, również grudzień 2020r., zorganizowali zbiórkę słodyczy i zabawek, z której udało im się zrobić 16 dużych paczek świątecznych. Uśmiech dzieci był bezcenny 🙂

Pod koniec 2020r. zgłoszono do nich małżeństwo, któremu dostarczają żywność i środki czystości na bieżąco. Przed nimi długa droga, ale z ich i Waszą pomocą staną na nogi.

W sylwestra 2020/2021 zgłosił się do stowarzyszenia Pan z dwoma córkami, w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Zorganizowali dla nich zrzutkę żeby pomóc im wynająć mieszkanie i zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Niestety los potoczył się zbyt szybko i musieli podjąć decyzje o wyłożeniu pieniędzy z własnej kieszeni. Na szczęście Pani wynajmująca okazała się cudowną osobą i w dniu podpisania umowy wynajęcia mieszkania zapłacili 1000zł, reszta na koniec miesiąca. Udało się również wspomóc Pana w przeprowadzce. Jeszcze jakiś czas będziemy pomagać mu dostarczając potrzebne rzeczy.

Od 11.01.2021 r. ruszają z otwarciem magazynu jak i niebawem świetlicy dla Dzieci i Seniorów.
Na ich działalność nie otrzymują żadnych środków finansowych, ale otrzymują dary od ludzi w postaci rzeczowej.

Bardzo prosimy o wsparcie, pamiętajmy, że dobro wraca. Każda złotówka się liczy i nie wiadomo, czy my kiedyś nie będziemy potrzebowali pomocy!

Sprawdź także

Odśnieżanie pojazdów to obowiązek

W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza znacznie spadła. Apelujemy o odpowiednie przygotowywanie pojazdów do …