Spełnia się marzenie kościańskich strażaków. Jakie?

Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie w tym roku będą mieli wyremontowany i przebudowany garaż. Pod koniec 2020 roku Komenda ogłosiła przetarg na remont i przebudowę garażu. Prace najprawdopodobniej potrwają do czerwca bieżącego roku.

O remoncie opowiada Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie – Andrzej Ziegler.
– Remont garażu to nasze marzenie i priorytet od lat. Jego realizacja nie była wcześniej możliwa, gdyż ciągle brakowało na to środków. Chcemy, by garaż był nowocześnie urządzony, by był bardziej funkcjonalny, dlatego też niezbędna jest jego przebudowa. Przy okazji umiejscowienie zmieni szatnia odzieży specjalnej, co pozwoli na wyraźne rozdzielenie strefy „brudnej” i „czystej”, to z kolei poprawi bezpieczeństwo pełnienia służby.

Rozbiórka ścianek działowych i posadzek, częściowa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Zostanie zdemontowany podwieszany sufit i zamontowany nowy, renowacyjne ścian, skute tynki. Do garażu, w miejscu okna, będzie zamontowana dodatkowa brama. Cały garaż będzie miał, nową, przemysłową posadzkę. Wokół budynku będzie wykonany pas drenażowy, a do garażu będzie prowadził wentylowany przedsionek pożarowy. W garażu zostanie zainstalowany nowy system odsysania spalin. Zmianie ulegnie także system ogrzewania.

Sprawdź także

Dofinansowanie na nowy wóz strażacki dla OSP Głuchowo

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zatwierdził listę jednostek, które otrzymają  dofinansowanie na samochody ratowniczo-gaśnicze. Na …