Telefon powodem kolizji?

Pięć uszkodzonych samochodów to efekt chwilowej utraty panowania nad pojazdem, przez kierującego mercedesem. Kierowca tłumaczył, policjantom, że upadł mu telefon i podnosząc go zjechał na pobocze uszkadzając zaparkowane samochody. Jak się później okazało telefon nie był jedynym powodem trudności w opanowaniu pojazdu.

Wczoraj (29.12.) ok. godz. 21:15 zostaliśmy powiadomieni o zdarzeniu drogowym w Lubiniu. Na miejscu policjanci ruchu drogowego zastali cztery uszkodzone samochody, które stały  na parkingu na ul. Powstańców, oraz piąty, rozbity samochód sprawcy kolizji.

Sprawca, 33-latek przebywający na terenie gm. Krzywiń, wyjaśnił mundurowym, że w trakcie kierowania samochodem próbował odczytać sms-a, ale z dłoni wypadł mu telefon. Próba podniesienia skończyła się chwilową utratą prawidłowego toru jazdy. Mercedes zjechał z jezdni i uszkodził cztery zaparkowane na parkingu samochody.

Już podczas wstępnej rozmowy ze sprawcą policjanci wyczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjantów. W organizmie kierowcy stwierdzono blisko 3 promile alkoholu.

Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za popełnione wykroczenia.

Sprawdź także

Zaginął 38-letni mieszkaniec gminy śmigiel

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie poszukują 38-letniego Karola Zalisz mieszkańca gm. Śmigiel. Zaginiony …