19 kwietnia, 2024
AktualnościKulturaPomocSport

Stypendia sportowe dla mieszkańców Gminy Kościan.

Wójt Gminy Kościan przyznał stypendia trzem mieszkańcom Gminy Kościan. Według przyjętego przez radę Gminy Kościan regaluminu stypendium lub nagrodę mógł dostać tylko mieszkaniec Gminy Kościan lub zawodnik kościańskiego klubu sportowego, który osiąga sukcesy. Komisja stypendialna rozpatrywała wnioski i uzasadnienia, po czym przekazywała do Wójta Gminy, w celu zatwierdzenia bądź odrzucenia.

Stypendia na rok 2021 zostały przyznane dwójce młodzieżowym mistrzom karate:
Magdalenie Godlewskiej oraz Aleksandrowi Opasowi. Trzecie przyznano Aleksandrze Nowak, której wyczyny i sukcesy piłkarskie otwierają drzwi na wielką przyszłość związana z piłką nożną.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w sportowym świecie!

Magdalena Godlewska jest członkinią Pleszewskiego Klubu Karate i Kadry Narodowej Polskiej Unii Karate. Brała udział w Mistrzostw Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Karate Olimpijskim WKF w Budapeszcie we wrześniu tego roku, gdzie zajęła 5 miejsce. Na swoim koncie ma również złoty medal Mistrzostw Polski Karate WKF w Poznaniu. Zajmuje 10 miejsce w rankingu światowym WKF w kategorii juniorek -59 kg.

Aleksander Opas członek Wrocławskiego Klubu Sportów Azjatyckich ”Budokan” sekcja Astromal Leszno, również jest należy do Kadry Narodowej Polskiej Unii Karate. Jak Magdalena też brał udział w Mistrzostw Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Karate Olimpijskim WKF w Budapeszcie we wrześniu tego roku. Zajął 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w Karate Olimpijskim. Zajmuje 1 miejsce w rankingu Polskiej Unii Karate oraz 5 w światowym rankingu WKF w kategorii kadet -52 kg.

Aleksandra Nowak jest obrońcą w Ludowym Zespole Sportowym ”JunaTrans” Stare Oborzyska. W tym roku została zawodniczką żeńskiej reprezentacji Polish Soccer Skills WU18. Wraz ze swoim klubem rozgrywa mecze w III Lidze Kobiet, w tym roku również zdobyli Puchar Polski Województwa Wielkopolskiego.