Zatrzymali nietrzeźwego kierowce

Policjantka w wolnym czasie, wspólnie z innym kierowcą zatrzymała 51-letniego mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości kierował toyotą. Zatrzymany miał trudności w utrzymaniu prawidłowego toru jazdy.

Teraz może mu grozić nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.
Wczoraj (22.12.) na drodze prowadzącej z Kościana do Grodziska Wielkopolskiego policjantka będąca po służbie zauważyła toyotę, która jechała całą szerokością drogi. Nasza koleżanka jadąca za tym pojazdem, próbowała skłonić kierowcę do zatrzymania trąbiąc i używając świateł drogowych. Mężczyzna kontynuował jazdę. Jadący przed nim inny kierowca zauważył całą sytuację i zwalniając doprowadził do zatrzymania toyoty.

Policjantka podbiegła do zatrzymanego pojazdu i uniemożliwiła mężczyźnie dalszą jazdę. Od zatrzymanego kierowcy było wyraźnie czuć alkohol. Na miejsce wezwano policjantów ruchu drogowego, którzy przejęli 51-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Badanie trzeźwości przeprowadzone w komendzie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy.

Mężczyzna został zatrzymany i dzisiaj usłyszał zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Dziękujemy świadkowi, który przyczynił się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy i cieszymy się że nasza koleżanka nawet w dniu wolnym służyła na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa innym uczestnikom ruchu.

Sprawdź także

Nocny pościg ulicami Śmigla

Pościg rozpoczął się na ulicy Staszica, krótko przed godziną 3 w nocy z soboty na …

error: Content is protected !!