Paczki dotarły do DPS w Jarogniewicach i DPS w Mościszkach

Stowarzyszenie Aktywny Samorząd 30 listopada zamieściło w internecie informację o akcji „Aktywne Serca”, której celem było zorganizowanie upominków świątecznych dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach. Tego samego dnia, w godzinach wieczornych zamieszczono ogłoszenie z informacją, że wszystkie 66 paczek jest już przygotowywanych. Darczyńcy jednak nie przestawali zadziwiać, członkowie stowarzyszenia odbierali telefon za telefonem.

Idąc za ciosem postanowiono także wesprzeć podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Mościszkach. Ponownie przygotowano listę potrzeb podopiecznych i rozpoczęto poszukiwania Świętych Mikołajów dla kolejnych 97 osób. Darczyńcy szybko odpowiedzieli na zamieszczony apel.

Już 16 grudnia dostarczono 163 przygotowane paczki. Następnie 18 grudnia w reżimie sanitarnym prezes stowarzyszenia Krzysztof Golak, a także przedstawiciele stowarzyszenia: Małgorzata Adamczak burmistrz Śmigla, Marcin Jurga zastępca burmistrza Śmigla i Piotr Błaszkowski radny powiatowy spotkali się z dyrektorami placówek w celu przekazania przygotowanych paczek.    

„„Akcja „Aktywne Serca” zorganizowana przez Stowarzyszenie Aktywny Samorząd pierwotnie dedykowana miała być dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach. Odbiór społeczeństwa przerósł nasze oczekiwania, dzięki czemu udało się obdarować nie tylko podopiecznych DPS w Jarogniewicach, ale także DPS w Mościszkach. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim zaangażowanym osobom. Mamy nadzieję, że ten gest rozpali serca wielu osób w tym świątecznym czasie” – prezes stowarzyszenia Krzysztof Golak.

Sprawdź także

Zaginął 38-letni mieszkaniec gminy śmigiel

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie poszukują 38-letniego Karola Zalisz mieszkańca gm. Śmigiel. Zaginiony …