Poszukiwany z narkotykami pieszo na drodze S5

27-letni mężczyzna szedł pieszo poboczem drogi ekspresowej S5, w trakcie kontroli okazało się, że jest poszukiwany oraz posiada przy sobie narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W dniu 16 grudnia 2020r. około godziny 07:00 Dyżurny KPP w Kościanie otrzymał informację o mężczyźnie, który ma poruszać się pieszo poboczem drogi krajowej S5. Mężczyzna nie posiadał żadnych elementów odblaskowych, co dodatkowo zagrażało jego zdrowiu, a nawet życiu na tak ruchliwej drodze.

Policjanci, którzy dotarli na miejsce przystąpili do legitymowania pieszego, który od samego początku był bardzo zdenerwowany. Nie posiadał on żadnego dokumentu tożsamości oraz twierdził, że zgubił portfel z dokumentami i pieniędzmi, dlatego próbuje ,,na stopa” dostać się do Olsztyna. Policjanci w trakcie sprawdzenia ustalili, że 27-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Lesznie.

Ponadto w trakcie kontroli bagażu mężczyzny, w paczce po papierosach, policjanci ujawnili woreczek z zapięciem strunowym z zawartością suszu roślinnego. Okazało się, że był to środek odurzający w postaci 0,70 gram marihuany. Mężczyzna próbował wytłumaczyć funkcjonariuszom, że znalazł ten zwinięty woreczek na pustostanie, gdzie wcześniej nocował.

Został zatrzymany, a następnie usłyszał policyjne zarzuty. Odpowie z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Opr. P. Piechowiak

Sprawdź także

Wypadek motocykla i osobówki [ZDJĘCIA]

Na drodze łączącej Pelikan i Kokorzyn miał miejsce wypadek z udziałem motocykla i samochodu osobowego. …