24 lipca, 2024
AktualnościKontaktNa sygnale

Nowy samochód w kościańskiej Komendzie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie w związku z realizacją przedsięwzięcia p.n. „Zakup specjalnego samochodu transportowego do przewozu ratowników na miejsce akcji związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-COV-2 dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.” pozyskała nowy samochód specjalny – mikrobus.

Logo Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Zakup sfinansowany został w całości ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Wartość zadania opiewa na kwotę 157.000,00 zł.

Pojazd będzie wykorzystywany także podczas innych działań m.in. do przewożenia ratowników na miejsce działań ratowniczo-gaśniczych. Ze względu na fakt, że jego gabaryty zezwolą na przewóz symulatorów edukacyjnych pojazd będzie wykorzystywany także do działań profilaktycznych oraz szerokorozumianej edukacji społecznej. Wyposażenie w hak poprawia możliwości transportowe sprzętu i środków do ograniczania i likwidacji skażeń środowiska naturalnego. W kontekście funkcjonowania w Komendzie specjalistycznej grupy ratownictwa wodno–nurkowego pojazd może być wykorzystywany do transportu sprzętu pływającego a także podmian ratowników przy długotrwałych akcjach poszukiwawczych.

Zakup pojazdu z pewnością pozwoli na skuteczniejsze działania w zakresie zapobiegania i likwidacji różnego rodzaju zagrożeń, ograniczanie i likwidację skażeń środowiska naturalnego.

Poniżej link do strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu:

https://www.wfosgw.poznan.pl/

Opracowanie: mł. asp. Dawid Kryś – KP PSP w Kościanie
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Kościanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *