Zosia Sikora-nadal doceniana

8 grudnia druhna Zofia, w ramach nagrody za swój bohaterski czyn, którego dokonała w maju tego roku otrzymała od firmy IGNIS-POŻ z Poznania nowe ubranie koszarowe. Niestety Zofia dopiero teraz mogła go dostać ze względów epidemiologicznych. Poniżej przypominamy co wydarzyło się w dramatyczny majowy dzień.

Dramatyczna akcja rozegrała się na ulicy Kościuszki w Śmiglu, a wszystko działo się błyskawicznie. – Wychodziłam z domu na spotkanie, kiedy zobaczyłam kobietę z małym dzieckiem na rękach. Wybiegła z domu i wołała pomocy, bo dziecko się zakrztusiło. Niemowlę było sine i miało problemy z oddychaniem – opowiada Zosia.

Dziewczyna natychmiast postanowiła działać. Kiedy mama niemowlaka wyjaśniła jej, co się stało, 16-latka położyła niemowlę na ręce, a drugą uderzyła je w plecy. Dziecko zaczęło oddychać. W międzyczasie Zosia spanikowanej kobiecie kazała wezwać karetkę pogotowia.

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zdecydował zabrać maleństwo do szpitala na badania. Dzięki szybkiej interwencji Zosi, niemowlę po kilku dniach wyszło ze szpitala.

16-latka ze Śmigla jest członkinią Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Śmiglu. Dzięki temu, że zachowała zimną krew, uratowała życie dwumiesięcznego niemowlaka.

Zosia Sikora strażą zaczęła się interesować, gdy miała 11 lat. Na prośbę koleżanek z klasy zaczęła brać udział w zawodach sportowo-pożarniczych i udzielać się w straży. Dwa lata temu wstąpiła do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Śmiglu, a już od września planuje zacząć naukę w klasie strażackiej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie. Warto też wspomnieć, że bohaterka mocno angażuje się różne zbiórki charytatywne które odbywają się w gminie a nawet powiecie.

Sprawdź także

Droga Krzyżowa w Śmiglu – fotorelacja

Tegoroczna Droga Krzyżowa odbyła się 31 marca po mszy świętej o godzinie 17:00. Wierni uczestniczyli …