25 maja, 2024
AktualnościKulturaSport

Podium dla Kościaniaków w Reiss Cup 2020

Możemy cieszyć się, aż z 5 zespołami Akademii Piłkarskiej Reissa w Kościanie za to, że stanęli na podium. Trójka Kościaniaków otrzymała nagrody dla najlepszych w swojej kategorii, a są nimi:
Klaudia Budzyń,
Mateusz Skrzypczak,
Stanisław Szul.

Podczas rozgrywek na Reiss Cup, dzieci rozwijają się w umiejętnościach piłkarskich, podejmują rywalizację z innymi z 4 województw oraz mają świetna zabawę. Niestety przez panującą pandemię turniej odbył się bez udziału publiczności. Spotkania rozgrywali pod balonem na obiektach klubowych APR Arena Dębiec oraz APR Arena Leszno.

Pierwsi rozgrywali spotkania trampkarze z AP Reissa Kościan, który wygrywał wszystkie mecze. Niestety podczas finału o puchar przegrali 0-1 z zespołem, UKS AP Reissa Kępno. Trzecie miejsce zajęli trampkarze z Brzezin. Najlepszym zawodnikiem wybrano Mateusza Skrzypczaka z Kościana.

Ponad tydzień temu walczyły roczniki 2012 oraz 2013 prowadzone przez trenerów Przemysława Skrzypczaka oraz Tomasza Woźniaka. Kościańscy piłkarze z kategorii żaka wywalczyli drugie oraz trzecie miejsce. Pierwsze miejsce zajęli gospodarze. W tej kategorii również najlepszy został piłkarz z Kościana Stanisław Szul.
W tym samym dniu wystąpiły po raz pierwszy skrzaty z AP Reissa Kościan, rywalizowali z zespołami z: Gostynia, Rawicza, Osiecznej, Włoszakowic, Krobi, Ponieca, Pecna, Leszna.

Dwa zespoły z rocznika 2010 przystąpiły do rywalizacji ostatni. Ich trenerem jest Tomasz Dudek. Stanęli oni na 3 szczeblu podium, a najlepszą bramkarką została Klaudia Budzyń.

Na temat tego turnieju wypowiada się koordynator Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

  • Tak duża ilość sukcesów naszych wychowanków w tegorocznej edycji cyklu Reiss Cup to efekt naszej ciężkiej pracy na treningach zgodnie z filozofią klubu, o których głośno w Wielkopolsce, gdyż mamy dwa zespoły w CLJ, obroniliśmy Puchar Prezesa PZPN i dominujemy w rozgrywkach WZPN. Ponadto średnia wieku pierwszego składu zespołu walczącego o awans do IV ligi w rundzie jesiennej wynosiła nieco ponad 17,5 lat (przez co jest on również jedną z najmłodszych ekip w kraju). Jak widać przykładamy szczególną uwagę do rozwoju dzieci i młodzieży utalentowanej piłkarsko, a jednocześnie w grupach mniej zaawansowanych wspaniale bawimy się piłką.

Treningi odbywają się przy ulicy Wyzwolenia w Kościanie obok basenu i klubowych obiektach. Z zachowanym reżimem.

Trwa jesienny nabór uzupełniający we wszystkich kategoriach wiekowych w lokalizacji Kościan m.in.: skrzat (4-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat), trampkarz (14-15 lat).
Więcej na www.facebook.com/apr.koscian .

Wszystkie spotkania zespołów w rozgrywkach młodzieżowych są dotowane przez: Urząd Miejski Kościana, Powiat Kościański, Gmina Kościan, MOSiR Kościan i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *