Dzisiejszy Strajk Kobiet w Kościanie. Pojawiło się kilkudziesięciu protestujących.

Wtorkowy protest przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego był już piątym pieszym zorganizowanym w mieście oraz szóstym w ogóle. Przypomnijmy, że w sobotę, 31 października zorganizowano strajk samochodowy.

Organizatorzy nie kryli rozczarowania niską frekwencją. Choć protestujących było tylko kilkudziesięciu, szli jak zwykle jezdnią wstrzymując czasowo ruch na drogach w mieście. Protest rozpoczął się tradycyjnie od zbiórki na Rynku, ale tym razem trasa przemarszu wiodła w północnym kierunku, czyli ulicami Szczepanowskiego i Piłsudskiego w stronę świateł, dalej ulicą Poznańską do “krzywego” ronda, następnie Północną, Szkolną, przez Baraniaka do Poznańskiej i z powrotem do świateł. Tutaj jednak nie nastąpił jeszcze powrót, a przemarsz dalej wiódł ulicami Grodziską, Marcinkowskiego, Bączkowskiego, Nadobrzańską, Wrocławską i zakończył się na Rynku.

Jak zwykle maszerujący zaopatrzeni byli w transparenty i nagłośnienie, a przez całą drogę krzyczeli dobrze znane już slogany. Na tym nie koniec, organizatorzy zapowiadają kolejne protesty.

Tekst Kościaniak.pl

Sprawdź także

Dofinansowanie na nowy wóz strażacki dla OSP Głuchowo

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zatwierdził listę jednostek, które otrzymają  dofinansowanie na samochody ratowniczo-gaśnicze. Na …