Mamy wielkie serce!

Mieszkańcy Gminy Czempiń to z pewnością ludzie o wielkim sercu. Mają serce do walki, serce do sportu, serce na dłoni…a dziś dorobiliśmy się też serca…na nakrętki.

Przed remizą OSP w Czempiniu pojawiło się ogromne, metalowe serce na nakrętki. Ta inwestycja jest o tyle unikatowa, że wnioskodawcą byli sami mieszkańcy, wykonawcą – sponsor, a beneficjentem my – wszyscy.

W odpowiedzi na liczne głosy mieszkańców Gminy Czempiń, sygnalizujące potrzebę zainstalowania serca na nakrętki w naszej gminie, przy współpracy Urzędu Gminy i Naczelnika OSP w Gorzycach druha Tomasza Tesznera, dzięki ogromnej życzliwości sponsorów: Metalchem- Kościan. Sp. z.o.o. i Seacom Sp. z .o.o., którzy wykonali i zamontowali pojemnik nieodpłatnie, serce stoi i czeka by się zapełnić. To samo dobro, ponieważ oprócz walorów proekologicznych, wspomożemy tych spośród nas, którzy najbardziej tego potrzebują.

Dochód z akcji charytatywnej będzie przeznaczony na pomoc osobom niepełnosprawnym. Prosimy, by zgłaszać naszym strażakom cele i zbiórki charytatywne, na które miałyby być przekazane nakrętki. Od dziś zbieramy dla Emilki Hohorek. https://www.facebook.com/pages/category/Community/Pomoc-dla-Emilki-Hohorek-1085383394949643/. Emilka urodziła się 5 października 2017 roku. Wraz z rodzicami mieszka w Gorzycach. Choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną Zespół Emanuela jako jedno z dwóch dzieci w Polsce. Zespół Emanuel objawia się między innymi epilepsją, chorobą serca, która powoduje szybkie zmęczenie przy najprostszych czynnościach, rozszczepem podniebienia, głuchotą, która wymaga noszenia aparatów słuchowych, wiotkością mięśni, cofniętą brodą i zbyt krótkimi wędzidełkami, które uniemożliwiają poprawne połykanie. Przy tym schorzeniu dziewczynka ma też dodatkowe trzynaste żebra. Dodatkowo często pojawiają się choroby układu oddechowego. Ogłaszamy zbiórkę nakrętek na leczenie i rehabilitację dziewczynki.

Zbierane w ostatnich miesiącach nakrętki jako piersi wrzucili druhowie OSP Czempiń. Teraz kolej na Was! Oddajemy serce w Wasze ręce. Wypełniajcie je nakrętkami, a OSP Czempiń przekaże je na szczytne cele.

Jakie nakrętki wrzucać do specjalnego kosza?
Kosz w kształcie serca przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W koszu-sercu zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Do zbiórki nadają się te, które nie zawierają dodatkowych elementów takich jak uszczelki, tekturki, gumki, styropianiki, folijki, banderole. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki – trzeba je usunąć przed przed wyrzuceniem.

Do dzieła!
Wszak dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nią dzieli.

Źródło: Gmina Czempiń

Sprawdź także

Wypadek na Młyńskiej – potrącony został rowerzysta (ZDJĘCIA)

Do zdarzenia doszło na ulicy Młyńskiej, jednym z głównych kościańskich traktów komunikacyjnych w czwartek przed …