25 maja, 2024
AktualnościKultura

Cmentarze zamknięte.

Wszystkich Świętych. Cmentarze zostaną zamknięte
– Podjęliśmy decyzję, że zarówno w dzień poprzedzający, jak i we Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny cmentarze będą zamknięte – ogłosił w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Czekaliśmy z tą decyzją ponieważ cały czas mieliśmy nadzieję, że liczba zakażeń będzie malała, ale ona dzisiaj jest znowu większa niż wczoraj – poinformował premier w trakcie konferencji prasowej. – Nie chcemy doprowadzać do takiego ryzyka, żeby na skutek odwiedzin na cmentarzach rzeczywiście wiele osób poniosło śmierć. Tradycja jest mniej ważna niż życie. Proszę się powstrzymać od wyjazdów, także wyjazdów poza miasta. Jak pandemia nie będzie się nasilała, w drugiej połowie listopada, zapewne groby będzie można odwiedzić.

Apel do seniorów
Podczas konferencji premier zwrócił się także do seniorów. – To wasze zdrowie i życie jest najbardziej zagrożone. To wynika z tabeli śmiertelności. Powyżej 70 r. życia to zagrożenie rośnie gwałtownie. Dziś nasz apel przyjmuje formę alarmu, żeby seniorzy przez co najmniej najbliższe dwa tygodnie pozostali w domach.

Protesty na ulicach
Premier Mateusz Morawiecki odniósł się także do organizowanych w całej Polsce protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. – Możemy się spierać, ale najpierw zadbajmy o życie naszych rodziców – mówił szef rządu. – Proszę wszystkich, którzy mają w sobie złość – zostańcie w domach. Tak najlepiej przysłużymy się tym, których kochamy. Odłóżmy spory, by skutecznie zwalczyć epidemię.

Tekst: koscianiak.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *