Wyremontowana droga powiatowa Racot – Darnowo – Wyskoć

Wyremontowana droga powiatowa Racot – Darnowo – Wyskoć

Zakończyły się prace remontowe na drodze powiatowej Racot – Darnowo – Wyskoć Mała – Wyskoć.

W ramach tej powiatowej inwestycji przebudowano ponad 3,6 km odcinek drogi. Ponadto rozbudowano o ścieżkę rowerową odcinek o długości 825 m. Łączna długość wyremontowanej w ramach zadania drogi to 4,428 km.

Zakres realizowanych prac był szeroki, m.in. poszerzono drogę, miejscami do 6 m. Położono chodniki, wybudowano 3 perony przy przystankach autobusowych, zbudowano wyniesione przejście dla pieszych, postawiono tablicę aktywną informującą o prędkości ruchu. W ramach tej inwestycji powstała dwukierunkowa ścieżka rowerowa o łącznej długości blisko 3,7 km.

Ponadto, dodatkowo dzięki środkom pochodzącym z budżetu Powiatu Kościańskiego oraz Gminy Kościan zbudowano ponad 600 m ścieżki rowerowej za Wyskocią i wykonano oświetlenie w Darnowie. Inwestycja była także okazją do przebudowania przez Gminę Kościan sieci wodociągowej w Darnowie.

Na przebudowę drogi Starostwo Powiatowe pozyskało środki w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wartość prac objętych wnioskiem to 3,5 mln złotych. Dofinansowanie wynosiło 50%. Pozostałe środki pochodziły z budżetów Powiatu Kościańskiego i Gminy Kościan. Całkowity koszt inwestycji to blisko 4,5 mln złotych.

Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Drogowe „DROGBUD”.

Sprawdź także

Apel o pomoc dla Hani z Nowego Lubosza. Dziewczynka ma za sobą już 18 operacji

Hania Witomska ma zaledwie dwa latka, a przeszła już tak wiele. Poznajcie historię Haneczki. Hania …