DCIM100MEDIADJI_0808.JPG

Pościg ulicami Kościana – mieszkaniec Powiatu Poznańskiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej

24 października w okolicach godziny 23.00, patrol Kościańskiej drogówki obserwował ruch na ulicy Mickiewicza w Kościanie. Zauważyli w oddali jadącego opla corsę i postanowili go zatrzymać do kontroli drogowej.

Kierowca jednak nie zatrzymał się do kontroli. Wtedy rozpoczął się pościg. Kierowca rozpoczął ucieczkę ulicą Mickiewicza dalej kierował się w kierunku ronda z ulicami surzyńskiego, wielichowskiej śmigielskiej. Następnie uciekał ulicami surzyńskiego, łąkową i północną. Ucieczkę zakończył kolizja drogową, którą spowodował kierowca opla po wjeździe pod prąd na tzw. „Krzywe rondo„-tu zderzył się z volkswagenem.

Kierowca próbował uciekać dalej pieszo, jednak policjanci szybko dogonili uciekiniera i zatrzymali. Kierowca nie stosował się do przepisów ruchu drogowego i znaków drogowych.
Kierujący oplem okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Ucieczkę tłumaczył poprzez brak uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu ale zostały pobrane od niego próbki krwi do dalszych badań na obecność środków odurzających.- Relacjonuje Radosław Nowak, oficer prasowy Kościańskiej Komendy Policji. Mężczyznę zatrzymano. Sprawą uciekiniera zajmie się Sąd, ponieważ ucieczka przed Policją to przestępstwo ale popełnił jeszcze dużo więcej wykroczeń drogowych.

Foto: Tomek Tarakowski

Sprawdź także

Finał VIII edycji powiatowego konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”

We wtorek, 30 maja 2023r., w Zespole Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach odbył się …