Protest rolników trwa! Utrudnienia w Kościanie

Trwa protest rolników przeciw “Piątce dla zwierząt”. Grupa rolników w kilkunastu traktorach spowalnia ruch na kościańskich ulicach.

Protest rolników trwa w całej Polsce. W powiecie kościańskim rolnicy zebrali się na stacjach benzynowych w Pianowie i Jerce. – Chcemy pokazać, że się nie zgadzamy z “piątką Kaczyńskiego”. Jestem hodowcą bydła, to moje jedyne źródło utrzymania. Jeśli “piątka” wejdzie, to bydło stanieje. Proszę nie słuchać, że tak się nie stanie, bo wiemy że stanieje, to jest pewniak. Wiemy, że hodowla przestanie się opłacać i nie wiemy co dalej. Jeśli chodzi o ubój rytualny to jest nieporozumienie. Nie zgadzamy się na żadne odroczenia, po prostu ma tego nie być – mówi jeden z protestujących rolników, Daniel.

Grupa kościańska wyruszyła z Pianowa, ul. Poznańską, Północną do ronda na Gostyńskiej. Dalej pojechali ul. Łąkową i Młyńską na ul. Surzyńskiego. Tam kursują pomiędzy rondem “Solidarności” i rondem koło komendy policji. Druga grupa, znacznie liczniejsza, bo ponad 30 ciągników, wyruszyła z Jerki. Rolnicy kursują pomiędzy tą miejscowością i Lubiniem. Trzecia grupa wyruszyła ze Śmigla w stronę Lipna, gdzie połączy się z tamtejszą grupą protestujących.

Tekst Piotr Pewiński/ EKościan

Sprawdź także

Utrudnienia w ruchu w dniu 13.06.2021r. (Lubiń – Bieżyń – Cichowo)

W związku z organizacją zawodów triathlonowych w Cichowie w dniu 13.06.2021r. w godzinach 13.00 – …

error: Content is protected !!