Zatrzymano podejrzanych o dokonanie rozboju!

Zatrzymano podejrzanych o dokonanie rozboju. W grupie czterech zatrzymanych mężczyzn jest też mieszkaniec gminy Czempiń.

Dzięki działaniom grodziskiej policji zatrzymano czterech mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na terenie powiatu grodziskiego. W toku prowadzonego śledztwa okazało się, że to nie był ich jedyny czyn przestępczy. 30, 27, 24 i 21-latkowie siłą i pod groźbą przemocy okradali swoje ofiary. Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego i zastosował wobec czwórki sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za przestępstwo rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się w godzinach późno wieczornych, 16 września, w miejscowości Konojad w gminie Kamieniec. Tam młodzi mężczyźni zajechali drogę kierowcy pojazdu osobowego marki renault trafic. Otworzyli drzwi od strony kierowcy i zażądali pieniędzy. Kiedy kierowca odmówił, ci zaczęli plądrować samochód. Sprawcy ukradli między innymi CB radio oraz specjalistyczne przyrządy pomiarowe. Uciekli, jednakże osobie poszkodowanej udało się zapamiętać wiele cennych szczegółów, które jak się okazało w późniejszym czasie były one bardzo pomocne grodziskim funkcjonariuszom.

Krótko od tego zdarzenia policjanci ustalili i zatrzymali dwóch sprawców. 27 i 30-latek to mieszkańcy powiatu grodziskiego. Przedstawiony materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Dalsze działania grodziskich stróżów prawa zmierzały do zatrzymania kolejnych dwóch mężczyzn zamieszanych w tej sprawie. Okazali się nimi 24-letni mieszkaniec gminy Czempiń oraz 21-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. W toku przeprowadzonych czynności okazało się, że na rozboju w Konojadzie się nie skończyło. Podobnego przestępstwa mężczyźni dokonali w Stęszewie, a jeszcze później w Grodzisku Wielkopolskim.

15 października br. Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim na wniosek Prokuratora Rejonowego zastosował środek zapobiegawczy wobec kolejnych dwóch sprawców rozboju w postaci tymczasowego aresztu. Za przestępstwo rozboju z art. 280 §1 KK grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.Zdjęcie, źródło: KPP w Grodzisku Wielkopolskim

Tekst Piotr Pewiński/ EKościan

Sprawdź także

13 października – Dzień Ratownictwa Medycznego

Bezpiecznych akcji i szczęśliwych powrotów. Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego składamy najszczersze życzenia siły, wytrwałości …