Oficjalne otwarcie nowego przedszkola

W czwartek 15.10.2020 nastąpiło oficjalne otwarcie nowej części przedszkola w Śmiglu. Placówka całkowicie zmieniła swoje oblicze i jest o wiele bardziej funkcjonalna.

Rozbudowa przedszkola w Śmiglu kosztowała około 6,5 mln. zł, a rozpoczęła się w kwietniu ubiegłego roku. Od września tego roku dzieci uczęszczają już do o wiele wygodniejszej, przestronniejszej i lepiej wyposażonej placówki. Obiekt dostosowano też do potrzeb osób niepełnosprawnych. W czwartek, 15 października, nastąpiło oficjalne otwarcie nowej części przedszkola.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Śmigla, a także gmin powiatu kościańskiego, rodziców i instytucji gminnych. Niestety z powodu zastosowanych środków bezpieczeństwa w wydarzeniu nie mogły uczestniczyć dzieci, ale za to przygotowały występy, które wyświetlono uczestnikom. Z tego samego powodu nie odbyło się też zwiedzanie pomieszczeń placówki, ale przedstawiono je na prezentacji. Przecięto też symboliczną wstęgę a obiekt poświęcono.

Na przedszkole czekano długo, niemal 50 lat, o czym przypomniała dyrektor Kamila Grocka. – Możemy mieć powody do zadowolenia, gdyż na ten moment czekali nasi rodzice, a nawet dziadkowie no i oczywiście my rodzice oraz oczywiście dzieci. Oddanie w ręce mieszkańców nowego obiektu wieńczy długą historię przedszkola, które tak naprawdę od wielu lat, do dnia dzisiejszego, borykało się z brakiem wystarczającej liczby miejsc dla dzieci. Doczekaliśmy się czasu, gdzie każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat ma zapewnioną edukację przedszkolną – mówiła dyrektor.

Oprócz przestronnych pomieszczeń dzieci zyskały też miejsca do zabaw na świeżym powietrzu.

Foto, tekst: Piotr Pewiński, ekoscian.eu

Sprawdź także

13 października – Dzień Ratownictwa Medycznego

Bezpiecznych akcji i szczęśliwych powrotów. Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego składamy najszczersze życzenia siły, wytrwałości …