13 września, 2025
AktualnościKulturaSport

Festyn strażacki w Śmiglu z okazji 130-lecia OSP

Ochotnicza Straż Pożarna w Śmiglu zaprasza mieszkańców na wyjątkowe wydarzenie – Festyn Strażacki z okazji 130-lecia istnienia jednostki, który odbędzie się w sobotę, 6 września, w godzinach 13:00–18:00. Impreza zostanie zorganizowana na terenie przy wiatrakach w Śmiglu.

Moc atrakcji dla całych rodzin

Na uczestników festynu czeka wiele ciekawych atrakcji:
– zamki dmuchane dla najmłodszych,
– konkurencje strażackie, w których druhowie pokażą swoje umiejętności,
– pokaz ratownictwa medycznego i technicznego,
– przejażdżki wozami strażackimi,
– oraz pyszna strażacka kuchnia – kiełbasa z ogniska i bigos.

Organizatorzy zapowiadają, że każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno dzieci, jak i dorośli.

Organizatorzy i patronat

Organizatorem wydarzenia jest OSP KSRG Śmigiel, a wśród partnerów znajdują się m.in. CK Śmigiel oraz Miasto Śmigiel. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Burmistrz Śmigla – Małgorzata Adamczak.

130 lat w służbie społeczności

Obchody jubileuszu to nie tylko okazja do świętowania, ale również moment refleksji nad wieloletnią służbą druhów na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. OSP Śmigiel od 130 lat bierze udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, wspiera lokalną społeczność i aktywnie uczestniczy w życiu miasta.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców i gości do wspólnego świętowania tego wyjątkowego jubileuszu.