Sportowy sukces policjanta z Kościana

Sierż. sztab. Karol Drapiński z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie stanął na najwyższym podium w swojej kategorii wagowej oraz zajął 3 miejsce w kategorii OPEN wszystkich zawodników podczas „I Mistrzostw Polski Służb Mundurowych”, które odbyły się w Puławach.

W dniach 9-11 grudnia 2022r w Puławach odbyły się Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym, w ramach których po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. Wśród uczestników znalazł się również st. sierż. Karol Drapiński, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Policjant reprezentował podczas mistrzostw Klub Sportowy Kobra Kościan, w którym trenuje. W trakcie zawodów w kategorii do 120kg w wyciskaniu klasycznym leżąc zajął 1 miejsce z wynikiem 155kg, zaliczając wszystkie trzy podejścia. Uzyskany wynik pozwolił zająć również 3 miesce w kategorii OPEN.

Sierż. sztab. Karol Drapiński pełni służbę w Policji od 7 lat. Jest funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego, a wolny czas poświęca swojej pasji do sportu.

Sprawdź także

Finał VIII edycji powiatowego konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”

We wtorek, 30 maja 2023r., w Zespole Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach odbył się …