Świeć przykładem, noś odblaski.


Policja z początkiem października rozpoczęła akcję informacyjno-edukacyjną, która ukierunkowana jest na bezpieczeństwo pieszych. Jesienią i zimą noszenie odblasków ma bardzo duże znaczenie. Odblaski sprawiają, że piesi i inni niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są lepiej widoczni dla kierujących.

Policjanci Zespołu ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Kościanie prowadzali działania profilaktyczne, mające zachęcić jak największą liczbę pieszych do korzystania z elementów odblaskowych. Policjanci przekonywali do noszenia ich również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Szybciej zapadający zmrok, mgła, opady deszczu, słabe oświetlenie dróg oraz ubrania w ciemnych kolorach sprawiają, że piesi są słabo widoczni dla kierowcy samochodu. Elementy odblaskowe kilkukrotnie zwiększają tą widoczność.

Funkcjonariusze przekazywali napotkanym niechronionym uczestnikom ruchu drogowego elementy odblaskowe, jak również w praktyczny sposób pokazywali o ile bardziej widoczna jest osoba z elementem odblaskowym.

Przypominany, że zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Dbajmy przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo, ale pamiętajmy też, że na drodze nie jesteśmy sami.

Sprawdź także

Apel o pomoc dla Hani z Nowego Lubosza. Dziewczynka ma za sobą już 18 operacji

Hania Witomska ma zaledwie dwa latka, a przeszła już tak wiele. Poznajcie historię Haneczki. Hania …