„Kiermasz ciast i ozdób świątecznych” oraz „Rajd Mikołajkowy” dla Oskarka z Kokorzyna!

Dwie świąteczne akcje charytatywne dla małego Oskara już w najbliższy weekend.

Już w najbliższą sobotę, 4 grudnia w godzinach 9:00 – 13:00 na Targowisku w Kościanie odbędzie się „Kiermasz ciast i ozdób świątecznych dla Oskarka z Kokorzyna”. Organizatorem kiermaszu jest wspólnota „Różaniec Rodziców za dzieci”. Patronat medialny nad akcją objęły portale Kościaniak oraz Kościan112.
Niespełna dwuletni chłopczyk choruje na rzadką wadę serca – anomalię Ebsteina. Jedyną szansą na ratunek jest bardzo kosztowna operacja w USA. Rodzice Oskara założyli zbiórkę na portalu siepomaga.pl. Aktywnie działa też strona licytacji dla dziecka. Ludzie o dobrych sercach organizują wiele akcji charytatywnych, by wspomóc rodzinę w uzbieraniu kwoty ponad miliona złotych, na którą składają się koszty operacji, transportu a także pobytu w Stanach. Do tej pory uzbierano 609 041 zł, czyli niecałe 55% wymaganej kwoty.
Tym razem można pomóc małemu Oskarowi kupując pyszne ciasto lub ozdobę świąteczną. Zaprośmy atmosferę świąt do domów, jednocześnie pomagając Oskarkowi i jego rodzinie w walce o zdrowie chłopczyka.
Natomiast w niedzielę, 5 grudnia, odbędzie się motocyklowy „Rajd Mikołajkowy” organizowany przez Grupę Motocyklową Wind Wolves. Start zaplanowano o godzinie 11:00 na Targowisku w Śmiglu. Motocykliści pokonają trasę przejeżdżając przez miejscowości: Targowisko Śmigiel – Morownica – Bronikowo – Boguszyn – Krzycko Wielkie – Jezierzyce Kościelne – Włoszakowice – Boszkowo – Starkowo – Przemęt – Bucz – Barchlin – Wilkowo Polskie – Karśnice – Czacz I – Czacz II – Widziszewo – Ponin – Kokorzyn – Rynek Śmigiel.
Zbiórka motocyklistów odbędzie się na Targowisku o godzinie 10:00. Podczas wydarzenia wolontariusze będą zbierać datki do skarbonek dla Oskara. Jak piszą na swoim wydarzeniu Organizatorzy Rajdu: „Każdy datek mile widziany i za każdy serdecznie dziękujemy. (…) Czekajcie na nas, a na pewno was odwiedzimy i poczęstujemy słodyczami. Do zobaczenia w niedzielę”.
Serdecznie zapraszamy do udziału, podziwiania Rajdu a także pomocy małemu Oskarowi.
Link do zbiórki Oskara:
https://www.siepomaga.pl/serce-oskara
Link do wydarzenia „Rajd Mikołajkowy”:
https://www.facebook.com/events/4766040206751992?active_tab=about

Sprawdź także

Finał VIII edycji powiatowego konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”

We wtorek, 30 maja 2023r., w Zespole Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach odbył się …