Koniec prac blisko

Dobiegają końca prace przy przebudowie drogi powiatowej Nietążkowo – Robaczyn – Stare Bojanowo. Jest to pierwszy etap tej inwestycji. Umowę na jej wykonanie Zarząd Dróg Powiatowych w Kościanie zawarł 30 czerwca. Prace trwające zgodnie z planem wykonuje Przedsiębiorstwo Drogowe „DROGBUD” – Gostyń Sp. z o.o. z Grabonogu.

Pierwszy z wyremontowanych odcinków w samym Nietążkowie ma 240 metrów długości. Tu poszerzono jezdnie do szerokości 5,5 m. Wybudowano bezpieczny chodnik i kanalizację deszczowa. Utwardzono zjazdy. Droga będzie miała nowe oznakowanie poziome i pionowe.

Na drugim remontowanym odcinku – z Nietążkowa do Robaczyna – częściowo powstała nowa konstrukcja drogi. Jezdnia także została poszerzona do 5,5 metrów, a jej nawierzchnia została wyrównana i wzmocniona. Obecnie trwa wzmacnianie poboczy. Rowy wzdłuż drogi zostały odtworzone i odmulone. Droga będzie miała nowe poziome i pionowe oznakowanie.

Koszt wykonania przebudowy wyniesie ponad 1 milion 925 tysięcy złotych. Środki Powiat Kościański otrzymał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Źródło: Powiat Kościański

Sprawdź także

Dofinansowanie na nowy wóz strażacki dla OSP Głuchowo

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zatwierdził listę jednostek, które otrzymają  dofinansowanie na samochody ratowniczo-gaśnicze. Na …