Powiat kościański działa dla Marysi z Brenna


Maria Drożdżyńska urodziła się 9 stycznia 2021 r. Niecały miesiąc po narodzinach okazało się, że choruje na SMA typu I (rdzeniowy zanik mięśni). Najskuteczniejszym lekiem dla dziewczynki, dającym jej szansę na samodzielne życie w przyszłości jest Zolgensma, sprowadzany ze Stanów, który kosztuje ponad 9 mln. złotych. Rodzina po otrząśnięciu się z szoku wywołanego tą straszną wiadomością, ruszyła na poszukiwanie ratunku dla maleńkiej Marii.


Do akcji pomocy Marysi aktywnie dołączył również powiat kościański, nie pozostawiając młodej rodziny w potrzebie. Walka dopiero się rozpoczęła, a już nabiera ogromnego tempa. Po Morsowaniu dla Marysi (Kościan Dębiec) i Kiermaszu Wielkanocnym w Brennie, o którym mieli Państwo szansę przeczytać na naszej stronie, powiat kościański rusza z kolejnymi akcjami pomocy.
Stowarzyszenie Rzeczodzielnia Kościan, oprócz przekazania fantów na licytację dla Marysi organizowanej na portalu Facebook, ogłosiła zbiórkę nakrętek pod hasłem: „Nakrętki zbieramy
i wszystkim pomagamy. Pomóż i Ty dziś”. Nakrętki można dostarczać do darmowego sklepu Rzeczodzielni Kościan na os. Jagiellońskim 23-26 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 12 i od 17 do 18.


Kolejna piękna akcja zbiórki nakrętek rozpędza się dzięki KSRG OSP Czempiń „Nakrętki z serca” dla Marysi z Brenna. 29 marca OSP Kokorzyn również przekazała nakrętki do KSRG OSP Czempiń i zaprasza do udziału w dalszej akcji.
Nakrętka przestaje być bezwartościowa, a każda, najmniejsza pomoc jest na wagę złota.
Aktywnie działa również grupa na Facebooku „Dajmy ludziom pomoc w potrzebie”, na bieżąco informując o rehabilitacji jak i organizowanej dla Marysi (również przez grupę) pomocy.
Nie możemy nie wspomnieć, o ogromnym odzewie osób prywatnych i nie tylko, czynnie pomagających przy zbiórce pieniędzy, przekazywaniu i wystawianiu fantów na licytację, przekazujących nakrętki, odzież, makulaturę oraz podstawowe artykuły higieniczne dla Marysi.
17 kwietnia (w sobotę) o godz. 18:00 na profilu Marysi rozpocznie się Bal Gorących Serc. Będzie to impreza online (muzyka, licytacje fantów i voucherów), na którą serdecznie wszystkich zapraszamy! Każdy znajdzie tam coś dla siebie, a jednocześnie będzie mógł pomóc małej Marysi.


W imieniu rodziców Marii – Alicji i Mikołaja przekazujemy wszystkim serdecznie podziękowania za każdą formę pomocy, dobre słowo, za to, że jesteście, że ich wspieracie.
Życie Marysi rozpoczęło się bólem, którego nie rozumie, strachem jej rodziny o zdrowie i życie dziecka.
Codzienność Marii to rehabilitacja, kolejne wizyty u lekarzy, fizjoterapeutów i oczekiwanie na następny bolesny dordzeniowy zastrzyk Spinrazy, która hamuje chorobę, lecz działa tylko do momentu, gdy jest podawana.
Zolgensma aplikowany jest natomiast jednorazowo, dożylnie poprzez kroplówkę. Może on jednak zostać podany Marysi, zanim osiągnie 13,5 kg (w tym momencie dziewczynka waży 5,8 kg.), a im stanie się to szybciej, tym lepsze efekty kuracji.


Walka z czasem już się rozpoczęła. Nie ustawajmy w pomocy małej Marii, by mogła w przyszłości wieść szczęśliwe, samodzielne, pozbawione bólu życie.

Linki:
siepomaga.pl/maria
dobryklik.pl/maria
https://www.facebook.com/groups/213897527148047
https://www.facebook.com/groups/354708948269700/?ref=share
https://www.facebook.com/aniolyMarysi
https://www.facebook.com/events/732557347287308/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22your_upcoming_events_unit%22%2C%22surface%22%3A%22bookmark%22%7D]%7D

Sprawdź także

NIE ŻYJE DWÓCH STRAŻAKÓW. ZGINĘLI W DRODZE NA AKCJĘ

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Czernikowo (pow. toruński, woj. kujawsko pomorskie). Dziś około godziny …