ODZNACZENI „POLICYJNI KREWNIACY” Z KPP W KOŚCIANIE

Trzech policjantów z Kościana zostało wyróżnionych odznakami Zasłużony Honorowy Dawca Krwi przez Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi „Policyjni KREWniacy” działający przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Odznaczeni od wielu lat oddają honorowo krew.

Komendant Powiatowy Policji w Kościanie wręczył odznaki przyznane przez Zarząd Honorowych Dawców Krwi działający przy KWP w Poznaniu. Wyróznienia przyznano trzem policjantom z naszej jednostki. Odznaczenia otrzymali: asp. Łukasz Szczerbal, pełniący służę w Posterunku Policji w Czempiniu na stanowisku dzielnicowego; asp. Marcin Kaźmierczak – dzielnicowy w Rewirze Dzielnicowych w Kościanie, oraz sierż. sztab. Ziemowit Antowiak  z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w Kościanie.

Dwóch naszych kolegów oddało po 20 litrów krwi. Policjanci otrzymali Odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I Stopnia. Trzeci ma na swoim koncie ponad 10 litrów oddanej krwi. Otrzymał Odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III Stopnia. Gratulujemy wyróżnienia. Zachęcamy wszystkich do dzielenia się cennym darem, jakim jest krew.  

Sprawdź także

Zaginął 38-letni mieszkaniec gminy śmigiel

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie poszukują 38-letniego Karola Zalisz mieszkańca gm. Śmigiel. Zaginiony …