W drodze do komendy zatrzymał sprawcę włamania

Za kradzież z włamaniem odpowie 24-letni mieszkaniec Kościana zatrzymany chwilę po dokonaniu przestępstwa. Mężczyznę zatrzymał policjant w drodze do komendy wezwany z domu na…. włamanie.

W niedzielę wieczorem (27.12.) zostaliśmy powiadomieni o włamaniu do pomieszczeń gospodarczych na terenie prywatnej posesji w Kościanie. Nieznany sprawca po zerwaniu kłódki wszedł do garażu, skąd ukradł różnego rodzaju elektronarzędzia o łącznej wartości 1300zł.

Do zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa wezwano funkcjonariuszy pełniących dyżur domowy. Policjant Wydziału Kryminalnego powiadomiony o tym, że ma przyjechać do komendy wychodząc z klatki schodowej bloku zauważył mężczyznę, który dźwigał ze sobą elektronarzędzia. Nasz kolega szybko skojarzył fakty, zatrzymał mężczyznę i wezwał patrol. Policyjny nos nie zawiódł. Jak się okazało podczas oględzin na miejscu przestępstwa i rozmowy z pokrzywdzonym, okazało się, że elektronarzędzia zatrzymane przy mężczyźnie pochodzą z przestępstwa do którego zostali wezwani policjanci.

Po nocy spędzonej w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Skradzione rzeczy zostały już zwrócone właścicielowi. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat.

Sprawdź także

Wypadek motocykla i osobówki [ZDJĘCIA]

Na drodze łączącej Pelikan i Kokorzyn miał miejsce wypadek z udziałem motocykla i samochodu osobowego. …